O blogu

Ja, Luc Chives…

Swój blog zacząłem prowadzić na początku 2007 roku. Zaniedbałem jednak pisanie i po czasie doszedłem do wniosku, że nie będę tego kontynuować… tylko zacznę wszystko od nowa. I tak też się stało — założyłem domenę, skonfigurowałem skrypty na swoje potrzeby, stworzyłem własne portfolio i ponownie wystartowałem ze swoim blogiem.

Wpisy, które na nim zamieszczam, dotyczą mojego życia i projektów.

Moje projekty

Diary #LucChives, FotoŚlad i inne strony, zostały wykonane oraz zmodyfikowane przeze mnie. W miarę moich możliwości poświęcam swój czas na ich rozwój — robię to wyłącznie dla siebie, z pasji. Wymienione serwisy powstały niezależnie od innych firm. Projekty logo i wizytówek zostały wykonywane na zamówienie w agencjach reklamowych, a szablony pochodzą ze strony Elegant Themes. Choć nie znam się na tworzeniu stron, to jednak potrafię z powodzeniem wykorzystać swoje umiejętności i wykonać dwie, proste czynności — „kopiuj” i „wklej” ;).

Fotografia

Ciągle słyszę to samo: „gdzie są twoje cholerne zdjęcia?!”. Żeby nikt mi nie marudził, po tylu obietnicach, wreszcie uruchomiłem moje portfolio wraz z galerią zdjęć. Na początku chciałem wybrać 10 najlepszych z pośród kilkuset wykonanych, ale kierując się cytatem — „Kobiety są jak fotografie; jakiś głupiec starannie przechowuje kliszę, podczas gdy ludzie inteligentni dzielą się odbitkami” (Henry François Becque) — postanowiłem, że udostępnię troszkę większy ich zbiór w mojej galerii internetowej. Można tam zobaczyć moje skromne poczynania w dziedzinie fotografii portretowej. Mam nadzieję, że w jakimś stopniu będę realizował kolejne małe sesje zdjęciowe, a także zdobywał coraz większe doświadczenie w tej tematyce.

Ta strona zawiera zdjęcia, wykonane dla przyjemności, którą sprawia mi sam proces fotografowania. Jeżeli mam czas, nieważne czy siedzę w domu, czy spaceruję po mieście lub podróżuję, zawsze staram się znaleźć interesujący moment na zrobienie zdjęcia.

Fotografuję to, co uznam za inspirujące, ciekawe: krajobrazy, ruiny, zabytki, punkty widokowe, a także ludzi. Robię fotoreportaże, m.in. z wydarzeń kulturalnych. Najbardziej skupiam się na najtrudniejszej dziedzinie fotografii, jaką jest portret artystyczny i plenerowy. W przyszłości zamierzam także powrócić wykonywać akty.

Obecnie posiadam dwie lustrzanki cyfrowe Canon serii EOS, a także zapasowy analogowy, kultowy Canon 30. Oprócz tego korzystam wysokiej klasy jasne obiektywy o stałej ogniskowej do zdjęć portretowych, zbliżeniowych (o swietle: 1.4, 1.8) oraz zmiennej ogniskowe (o świetle: 4) dające różne efekty, perspektywy i ultra szerokie kąty patrzenia. A także wiele innych akcesoriów: filtrów, obiektywów, lamp, które wpływają na końcowy etap tworzenia zdjęć.

Każde zdjęcie jest analizowane i poddawane procesie szczegółowej obróbce graficznej za pomocą najnowszego oprogramowania Adobe Photoshop w usłudze Creative Cloud. Pracuję na obydwu monitorach o profilach kolorystycznych eRGB i skalibrowanych za pomocą profesjonalnego kalibratora firmy X-Rite ColorMunki Design dając realistyczne oraz wierne odwzorowanie kolorystyczne na profesjonalnych wydrukach odbitek.

Urban Exploration

Jestem miłośnikiem urbex’u, czyli — krótko mówiąc — zwiedzania opuszczonych miejsc. Robię m.in. zdjęcia tabliczek informujących o zakazie wstępu czy o grożących niebezpieczeństwach, które traktuję jak zaproszenie. Podczas eksplorowania tych miejsc trzymam się zasady: „Take nothing but photos, leave nothing but footprints” („Nie bierz niczego oprócz zdjęć, nie zostawiaj niczego poza śladem buta”).

Komentarze

Nie odpowiadam za treść publikowanych komentarzy, gdyż są one własnością ich twórców. Komentarze niezgodne z prawem, zawierające niedozwolone treści, automatycznie zostaną skasowane, a ich autorzy mogą liczyć na dożywotni zakaz pisania na jakiekolwiek stronie. Na wniosek organów ścigania mogę udostępnić dane autora komentarza łamiącego prawo.

Prawa autorskie

Zawartość bloga można kopiować i rozpowszechniać pod następującymi warunkami:

– skopiowane materiały pozostaną w niezmienionej postaci i zostaną odpowiednio oznaczone: wymagam umieszczenia informacji o autorze i źródle pochodzenia skopiowanych materiałów,
– skopiowane treści nie mogą być użyte do celów komercyjnych ani w mediach bez mojej zgody,
– poinformowaniu mnie o tym fakcie za pośrednictwem e-mail podając link.

Zastrzeżone nazwy i logo każdej firmy oraz produktów zamieszczam jedynie w celu ich identyfikacji. Są one własnością firm i podlegają ochronie prawnej. Poza niektórymi zdjęciami, artykułami wszystko kurwa jest moje.