Zmiany, nowości, ciekawostki…

Tak jak wspomniałem, co tydzień będę próbował zamieszczać swoje wpisy na blogu. Nie oznacza to jednak, że na portalach społecznościowych nie będą pojawiały się inne nowości w postaci różnych zdjęć czy rozmaitych ciekawostek.

Napisałem wniosek do Facebooka o zmianę nazwy, a dokładnie o wykasowanie „photography” z fanpage, bo doszedłem do wniosku, że nie chcę trzymać się tylko jednego tematu, czyli fotografii. Dlaczego? Technika poszła mocno do przodu, a ja zamiast inwestować w sprzęt to z powodu braku środków finansowych po prostu przestałem się rozwijać i zacząłem to wszystko traktować jak pasję. Ta zmiana pozwoli na prowadzenie oficjalnego fanpage będącego jednocześnie początkującym blogiem, gdzie będę dzielił się swoimi spostrzeżeniami, różnymi przemyśleniami, podróżami. Jednym słowem przeżyciami, które mogą w jakiś sposób zainteresować wszystkich odwiedzających mój blog.

Stąd decyzja, by cały blog przenieść do głównej domeny lucchives.eu i wszelkie stare wpisy będą automatycznie przekierowywane do nowego miejsca. Ułatwi to nie tylko nawigację po stronie, ale również odszukiwaniu informacji. Po co rozbijać tę całość na różne strony z innymi subdomenami.

FotoŚlad najpewniej przekształcę i będę kładł większy nacisk na blog podróżniczo & fotograficzny. Niebawem przestanie być kojarzony tylko i wyłącznie z samą Ostródą, która znana była przede wszystkim z relacji koncertowych. Zanim to się jednak stanie to prawdopodobnie zmienię logo na bardziej chwytliwe, łatwiejsze do zapamiętania.

Czego będzie więcej? Relacji z podróży i to nie tylko po Polsce, ale również po świecie. Ponadto różnych spotkań, na których miałem przyjemność uczestniczyć, konwentów oraz koncertów. Planuję zrealizować bardzo ambitne zadanie, które niektórym mogą się wydawać szalonymi pomysłami, ale od czegoś trzeba zacząć. Prawdopodobnie powstanie nowa mapka związana nie tylko z aktualnymi wydarzeniami, które się rozegrały, ale również historycznymi, pokazującymi jednocześnie różne, zapomniane, opuszczone czy nawet ciekawe miejsca.

Czego mniej? Kiedyś Ostróda była ciekawszym miejscem, jeżeli chodzi o mnogość różnych wydarzeń czy imprez, ale z biegiem czasu wszystko szlag trafił. Z roku na rok jest coraz mniejsza frekwencja, mniej chętnych na pomoc i wszyscy patrzą tylko na kasę nie licząc się z tym, że są pasjonaci, którzy chcą robić coś dla ludzi. Nie oznacza to jednak, że całkiem odpuszczam Ostródę. Są bowiem dwa miejsca, które utkwiły mi w głowie i warto do nich wrócić, czyli Ostróda Reggae Festival oraz Ost-Rock.

Czy uda mi się to wszystko zrealizować? Tego jeszcze nie wiem, lecz od dwóch tygodni wyraźnie widać dużą aktywność na moich portalach społecznościowych i planuję ruszyć w dalsze podboje. Mam oczywiście świadomość, że z biegiem czasu zamieszczone posty staną się mniej ważne dla poszczególnych osób i to specjalne algorytmy oraz maszyny będą decydowały co zobaczycie, a czego nie. Nie mówiąc o procencie zasięgu wpisów. Dlatego na zakończenie zachęcam do zapisywania się do newslettera, dzięki któremu będziecie nie tylko na bieżąco z informacjami co się dzieje, ale będziecie mogli wybierać to, co dla Was najważniejsze.

Kolejny wpis planuję w kolejnym miesiącu i pozostaje jedno pytanie, czy starczy mi sił?

 

Blog - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.

Kod źródłowy - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.

BOKKA - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.

Ciastko - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.w

Mr. Dark - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.

Rower - 2015 - Luc Chives, Olsztyn, Poland.

Autor: Luc Chives

Wybredny i wredny pasjonat fotografii, miłośnik otaczającego piękna malowanego światłem, lubiący uchwycić emocjonujące chwile. A także podróżnik i miłośnik urbex'u. Nie są mu obce koncerty, festiwale, mroczne, opuszczone miejsca i zagraniczne wojaże, które mają coś wspólnego z ciekawą, zapomnianą historią...

Udostępnij ten post