Bilet w jedną stronę…

Wydawało mi się, że to była tylko chwila, ale znów minęło troszkę czasu od mojego ostatniego wpisu i naprawdę chciałbym być na bieżąco ze wszystkimi sprawami. Tyle rzeczy się działo po drodze, że już przestałem nadążać z codziennymi realizacjami. Przyszedł jednak taki dzień, że postanowiłem wyłamać się z szarego, monotonnego życia w pracy i spróbować znaleźć swoje nowe miejsce do odpoczynku. Zacząć oddychać innym powietrzem.

I tak się stało. Mało osób wiedziało, że w tym roku postanowiłem zrealizować niektóre ze swoich marzeń i nawet spróbować polecieć gdzieś w świat. W tym celu zarezerwowałem bilet lotniczy w jedną stronę i zacząłem się zastanawiać ile jest w tym prawdy, że można podróżować po świecie za przysłowiowe grosze. Nim do tego doszło, zacząłem odwiedzać urzędy w celu wyrobienia nowego dowodu osobistego oraz paszportu. Powoli czytać o zwyczajach podróżniczych, przeglądać aukcje w celu poszukiwania różnych gadżetów, które mogą mi ułatwić życie w nowym miejscu.

Dlaczego akurat w tym roku postanowiłem się wyrwać? Pewnego dnia obudziłem się i stwierdziłem, że lepiej późno zrealizować swoje marzenia, niż wcale. Dzięki temu będę miał okazję dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wrażeniami z drogi. Ba! Z czystej ciekawości, tak dla przysłowiowych „jaj”, chciałem się dowiedzieć czegoś na temat 2016 roku. Odkryłem kilka ciekawych rzeczy, chociażby to, że Polska ustanowiła interesujące patronaty. Mamy np. Jubileusz 1050-lecia chrztu. Portale związane z magią czy tarotem podają, że tym rokiem będzie rządził wielki arkan tarota IX Pustelnik, a horoskop chiński wspomina o małpie, która symbolizuje nieokiełznaną ciekawość świata oraz kreatywną energię.

Już to jednorazowe zainteresowanie liczbami sprawiło, że poczułem się dużo lepiej. Jestem ciekaw życia podróżnika. A co będzie dalej? Jakie mam plany? Tego jeszcze nie wiem, bo z dnia na dzień zmieniam zdanie o czym tu pisać, ale już pojutrze postaram się wstawić kolejny post o lotach samolotami Ryanair :)

 

Pakiet podróżniczy - 2016 - Luc Chives, York, England.

Pakiet podróżniczy - 2016 - Luc Chives, York, England.

Paszport - 2016 - Luc Chives, York, England.

Autor: Luc Chives

Wybredny i wredny pasjonat fotografii, miłośnik otaczającego piękna malowanego światłem, lubiący uchwycić emocjonujące chwile. A także podróżnik i miłośnik urbex'u. Nie są mu obce koncerty, festiwale, mroczne, opuszczone miejsca i zagraniczne wojaże, które mają coś wspólnego z ciekawą, zapomnianą historią...

Udostępnij ten post