Panna Marzena i Bizony – II edycja Ostróda Ska Reggae STOMP

Dawno nie widziałem tak zgranej ekipy 9 miłośników muzyki ska. Już na STOMP’ie można było poczuć najróżniejsze jej odcienie, nurty oraz formy brzmienia. Od lat próbują udowodnić, że są zakochani w starych jamajskich nutach i tę miłość właśnie chcą nam przekazać. Historia powstania zespołu jest dosyć długa i kręta. Na przestrzeni lat kapela obrosła w cały gąszcz rodzinnych i przyjacielskich więzi. Kolejni członkowie Bizonów nieoczekiwanie grupowali się przy świątecznych stołach i w gruncie rzeczy w przenośni oraz dosłownie, wszyscy stali się jedną wielką rodziną.

Ta przyjacielska więź była ich największym sukcesem. Już od promocyjnego teledysku o nazwie „Pogoda”, zarażają wszystkich wielką miłością do najbliższej rodziny. Sprawiają, że miłośnicy zespołu ciągną tę muzę po całej Polsce, obdarzając siebie nawzajem pomocą.

Największym zaskoczeniem był występ gościnny Skadyktator’a. Ten za wszelką cenę chce, aby skadobro i skaprawda zatryumfowały, a wszyscy już na zawsze byli szczęśliwi. Ludzie nazywają go Panem i Władcą, a on nie rezygnuje z naprawiania świata. Będzie to robił dopóki po Ziemi nie przestaną chodzić żywe istoty nieświadome, że „ska było przed reggae”. Każdy słuchający hip- hopu, techno i innych zbędnych eksperymentów ewolucji musi wiedzieć, że zawdzięcza to wszystko SKA, czyli jamajskiemu mixowi mento, calypso, rhytm`n`bluesa, soulu i swingujacego jazzu.

Także zapraszam do galerii :)

http://fotoslad.pl/2014/2014-02-01-panna-marzena-i-bizony.html

Także zapraszam do komentowania na facebooku i udostępniania zdjęć!
 

IMG_2014_02_02_00_15_26_5439w

IMG_2014_02_02_00_36_25_5601w

IMG_2014_02_02_01_01_22_5746w

Autor: Luc Chives

Wybredny i wredny pasjonat fotografii, miłośnik otaczającego piękna malowanego światłem, lubiący uchwycić emocjonujące chwile. A także podróżnik i miłośnik urbex'u. Nie są mu obce koncerty, festiwale, mroczne, opuszczone miejsca i zagraniczne wojaże, które mają coś wspólnego z ciekawą, zapomnianą historią...

Udostępnij ten post